ÇORBA ÇEŞİTLERİ
-Bol fosfor ihtiva eder, çocuklara çok faydalıdır.
-Suda haşlanıp, üzerine bol zeytinyağı ve limon sıkılmalıdır.
-En kolay koyun ve dana beyni sindirilir. Sığır beyninin hazmı biraz zordur.
-Beyinde kolesterol fazla olup damar ve kalp hastalarına yasaktır.
-Beyin çok taze olmalıdır ve bir defada 50 g’dan fazla yenilme­melidir.

İŞKEMBE ÇORBASI

BEYİN ÇORBASI

İŞKEMBE:dünya nimetlerinin en hafif gıdasıdır,doğru yapılan işkembe kolostrol içermez,işkembenin midedeki sindirim süresi yanlızca 1 saat tir. İŞKEMBE: et-balık-tavuk gibi gıdaların çok çok çok hafifidir

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Besin değeri oldukça yüksek olan mercimek vücuda ve zihne güç verir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Gözlere de yararlıdır. Mercimeğin kalori değeri de yüksektir. Enerji verir ve yorgunluğu giderir. Kansızlara faydalıdır. Anne sütünü attırır. Kandaki kolesterol oranını düşürür ve kan akışını hızlandırır. Kalp ve damar hastalıkları ile şeker hastalığından korunmaya yardımcı olur. Kalp krizi riskini azaltır. Bağırsakları çalıştırarak vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştırılmasını kolaylaştırır ve kabızlığı giderir.
Kemiklerin güçlendirilmesi için çok büyük faydası vardır
İlaç alır gibi yemeklerden önce tavuk suyuna bol karabiberli ve limonlu çorba içmek gribi kolayca ve zahmetsizce atlatmanızı sağlıyor.
Besin değeri oldukça yüksek olan ezo gelin vücuda ve zihne güç verir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Gözlere de yararlıdır. Mercimeğin kalori değeri de yüksektir. Enerji verir ve yorgunluğu giderir. Kansızlara faydalıdır. Anne sütünü attırır. Kandaki kolesterol oranını düşürür ve kan akışını hızlandırır.

EZO GELİN ÇORBASI

TAVUK SUYU ÇORBASI

PAÇA ÇORBASI

MERCİMEK ÇORBASI